Rekuperácia

Prečo si nechať nainštalovať rekuperáciu vzduchu?

Rekuperácia vzduchu výraznou mierou zvyšuje komfort bývania a prispieva k zníženiu celkových nákladov na energiu. Kvalita vnútorného vzduchu v budovách má veľký vplyv na zdravie a pohodlie ľudí. V budovách trávime 70-90 % svojho času, preto je dôležité aký vzduch dýchame.

Dovoľte nám predstaviť rekuperačnú jednotku Vallox, ktorú Vám naša spoločnosť profesionálne nainštaluje.

Rekuperačné jednotky Vallox sú spoľahlivé a energeticky účinné. Sú navrhnuté a vyrábané vo Fínsku a ich ročná účinnosť spätného získavania tepla je prvotriedna. v ponuke sú rôzne typy jednotiek z hľadiska vzduchového výkonu aj spôsobu montáže. Výberom vetracieho systému Vallox si môžete vždy vychutnávať čistý a čerstvý vnútorný vzduch.

Dostupné v prevedení:

  • Podstropné
  • Nástenné
  • vo výkonoch 200 m3-850 m3/h

Potrubný systém FlexPipe

FlexPipe systém so svojou hviezdicovou štruktúrou a prepracovanosťou detailov všetkých komponentov sa dostal na popredné miesto spomedzi ostatných systémov. Jeho jedinečné vlastnosti ho predurčili na to, aby sa stal najvyhľadávanejším systémom pre rodinné domy a byty.

Umožňuje jednoduchý návrh, reguláciu, montáž aj čistenie systému vetrania. Jednoducho sa prispôsobuje rôznym situáciám na stavbe a vďaka svojim rozmerom minimalizuje zmenšenie svetlej výšky obytného priestoru potrebné na jeho inštaláciu.

FlexPipe je dodávaný v kruhovom priereze v dvoch rozmeroch Medzi hlavné výhody FlexPipe patrí jednoduchá a rýchla montáž, s minimom zbytkového materiálu a s minimálnym počtom komponentov, žiadny prenos zvukov medzi miestnosťami cez potrubie (tzv. telefonický hluk) kvôli hviezdicovej štruktúre potrubného systému a vnútorne izolovaným rozdeľovacím krabiciam a jednoduché čistenie FlexPipe systému ho robí hygienicky optimálnym riešením aj z dlhodobého hľadiska.

Potrubie FlexPipe je vyrobené z fyziologicky a toxikologicky nezávadného nerecyklovaného polyetylénu PE-HD. Jeho povrch je antistatický a antibakteriálny, bez zápachov a emisií.

Neváhajte sa obrátiť na nás pre bližšie informácie a odborné poradenstvo.

Nasledujúci článok
Klimatizácia – zdravotné riziká a prevencia

Ďalšie články