Klimatizácie

Z dôvodu narastajúcich výkyvov počasia a narastajúcich cien energií dostali klimatizácie nový zmysel. Ponúkame Vám dokonalú rovnováhu teploty nielen počas horúcich, ale aj chladných mesiacov a k tomu ešte vzduch vyčistia od baktérií, plesní a nečistôt.

Typy klimatizácií

Vhodná len pre JEDNU miestnosť a je to najjednoduchší delený klimatizačný systém, kde jedna vnútorná jednotka (jedna = Single) spolu s vonkajšou jednotkou tvoria jeden pár. Tento systém nazývame aj ako delený (Split) preto, že jednotka má vonkajšiu a vnútornú časť.

Vnútorná jednotka

Obsahuje výparník, ktorý odoberá teplo z miestnosti a vyrába sa vo vyhotoveniach ako nástenná, konzolová, kazetová, kanálová. Nástenné jednotky sa dodávajú v širokej typovej škále a tieto jednotky s invertorovou technológiou pokrývajú široké spektrum požiadaviek užívateľov.

Vonkajšia jednotka

Obsahuje kompresor a tiež výparník, ktorý odovzdáva teplo do vonkajšieho prostredia. Kompresor má INVERTEROVÚ (plynulú) reguláciu otáčok a jednotka je naplnená novým ekologickým chladivom R410A.

Ideálna pre viaceré miestnosti s individuálnym ovládaním každej vnútornej jednotky. Jedna vonkajšia jednotka dokáže podľa potreby prevádzkovať od dvoch až do päť vnútorných jednotiek. Veľká výhoda je, že na fasáde nie je niekoľko vonkajších jednotiek, ale len jedna.

2 a viac vnútorných jednotiek

V ponuke vnútorných jednotiek sú popri dizajnových nástenných a konzolových jednotkách obsiahnuté aj 4-cestné kazety a kanálové jednotky.

1 vonkajšia jednotka

Tieto riešenia Single Split a Multi Split sú vhodné pre nové budovy aj pre rekonštrukcie. Vonkajšie jednotky sú veľmi kompaktné z dôvodu novej INVERTEROVEJ regulácie a tiež je možne pridať ďalšie jednotky neskôr. Jednotky je možne vymeniť za staré aj v prípade neekologických chladív R22 pri ponechaní starých rozvodov.

Klimatizácia pre menší priestor (do 300m3)

Poskytujú celoročný komfort pre SERVEROVNE, Technologické miestnosti, kancelárie, banky, reštaurácie, obchody, hotely a business a šport centrá. Jednotky sú konštrované na celoročnú prevádzku s rozsahom pre chladenie od -15°C do +43°C a vykurovanie s tepelným čerpadlom od -15°C do + 15°C.

Pre komerčné prevádzky ponúkame rôzne typy vnútorných jednotiek a so širším výkonovým rozsahom, čo umožňuje výber optimaálnej jednotky. Samozrejmosťou je dizajn, učinnosť a vysoká spoľahlivosť klimatizačného zariadenia a zároveň poskytujú široké možnosti regulácie jednotiek. Rôzne diaľkové ovladánia a moduly poskytuju individuálnu reguláciu a to v závislosti od predstáv užívateľa – od centrálnej regulácie až po rozhrania GSM.

Vonkajšie jednotky ako napr.: Digital Invertor predstavujú spojenie hospodárnosti a ekológie v jednej elegantnej skrinke. Najmodernejšia technológia ako vektorovýá INVERTEROVÁ regulácia je zárukou veľkých energetických úspor spolu s vysokým výkonom, inštalacia je jednoduchá a systémy sa dajú flexibilne regulovať.

Klimatizácia pre väčší priestor (nad 300m3)

Typu Twin (2 ks vútorných), Triple (3 ks vútorných) a W-Twin (4 ks vútorných) sú vhodné pre veľkoplošné kancelárie, hotely, obchody, laboratóriá a kvôli rozdeleniu výkonu na viacero vnútorných jednotiek zaručujú optimálne rozloženie teploty v každej časti miestnosti.

Produkty

Máte záujem o klimatizáciu?

Kontaktujte nás v prípade záujmu o obhliadku alebo cenovú ponuku.